İzmir Havadan Çekim

İzmir Havadan Çekim Belediyecilik

Havadan Çekim Belediyeler

İzmir İli genelinde vermiş olduğumuz havadan çekim, diğer bir değişle hava çekim hizmetlerinin sektörlere göre bazı faydalarını sıralamak istedik. Eğer sizlerde İzmir İli hava çekimi konusunyla ilgiliyseniz aşağıda açıklayacağımız sektör ve faydalarına göz atabilirsiniz.

Öncelikle belirtmek isterim ki hava çekimi hizmetleri aklınıza gelecek hemen hemen her sektörde gelişen teknoloji ile birlikte kullanılmaktadır. İzmir hava çekimi ni düşündüğünüzde belki havadan video ya da havadan fotoğraf çekimi aklınıza gelen ilk düşünce olabilir. Ancak günümüzde Drone kavramı ile birlikte hayatımıza giren insansız hava araçları (uçan kamera da diyenlerde var) yazımızda anlatacağımız çoğu sektörde yaygınlaşmaya başlamıştır.

İzmir İli hava çekimi için yaygınlaşan bu sektörlerden bazılarını aşağıda inceleyelim. Öncelikle kamu kurum ve kuruluşlarından başlamak bu doğrultuda daha doğru olacaktır.

İzmir Havadan Çekim Belediyecilik.

7 Haziran 1858 ilk belediyenin kurulması ile başlayan süreçte belediyelerin hizmet sunduğu alanlar içerisinde öncelikle alt yapı gelmektedir. İzmir Havadan Çekim hizmetleri belediyelerin sunmuş olduğu alt yapı hizmetlerinin başlangıç ve bitiş aşamalarını havadan görüntülemektedir. Bu sayede yapılan hizmetlerin halkı bilgilendirme amaçlı detaylı görselleri ortaya çıkmaktadır. İzmir  Hava Çekimi hizmetleri ayrıca belediyelerin sorumlu alanında olan yolların yapım aşamasında da kullanılmaktadır. Yeni açılacak yol güzergahları olsun, mevcut yollarda ki iyileştirme çalışmalarından önce havalanan ekibimiz eski ile yeni arasında ki farkları görsel olarak ortaya koymaktadır. Aynı zamanda da yeni yol yapım çalışmalarına koordinasyon bilgisi ile ışık tutmaktadır.

İzmir hava çekimi ekibi olarak aynı zamanda belediyelere sunduğumuz diğer bir proje kaçak yapılaşmaya yöneliktir. Çoğu zaman kısıtlı imkanlarla yerden tespit edilemeyen kaçak yapılar ve katlar yüksek çözünürlüklü kameralarımız sayesinde tespit edilebilmekte, havadan çekim ekibimiz kaçak yapılaşmanın durmasına engel olmada bir nebze katkı sağlayabilmektedir. Aynı zamanda özellikle İzmir Belediyesi sınırları içerisinde kalan orman arazilerinde yerden tespiti zor olan alanlarda, yapılaşma için kesilen ağaçların tespitinde büyük rol oynamaktadır.

Hava Çekimi, dediğimiz gibi basite indirgenmiş gibi görünse aslına baktığımızda havadan çekilen video ya da fotoğrafların katkıları belediyeler açısından büyüktür.

Hava Çekimi İzmir

İzmir İli Belediyeleri sorumluluğunda bulunan itfaiye hizmetlerinde de havadan çekim hizmeti kullanılması mümkündür. Özellikle yüksek katlı binalar içerisinde yangın sırasında canlı bulunup bulunmadığı, dumandan zehirlenen kişiye gaz maskesi ya da okijen tüpü yollamakta, yanmaz kıyafet gönderilmekte kullanılabilmektedir. Yurtdışına baktığımızda bunun örnekleri çoktur. Hızla gelişen teknoloji ile çok yakında ülkemizde de bu faaliyetler uygulanmaya başlayacaktır.

İzmir Hava Çekimi ekibi şehrin tanıtımına da belediyelere katkı sağlamaktadır. İzmir tanıtım filmi hazırlanmasında gerekli olan video görüntüleri şüphesiz ki havadan çok daha etkileyici kareler sergilemektedir. Hem kültürel hem de turizm açısından olsun şehrin tanıtımı ve ticari faaliyetlerinin arttırılmasında hava çekimi yapan drone larımızın katkısı büyüktür. Aynı zamanda İzmir Fuar Etkinliklerinde açılış ve tanıtımlarda uçan kameralarımızın sağladığı yüksek çözünürlüklü görüntüler, katılımcıların gerek yurt içi gerekse yurt dışı tanıtımlarında büyük rol oynamaktadır.

İzmir Havadan Çekim

İzmir Havadan Çekim hizmetlerinin belediyelere verdiği bir başka destek projesi parklar ve bahçelerin peyzaj düzenlemeleridir. Havadan çekilen video ve fotoğraflar sayesinde ağaçlandırma, çocuk park alanları, havuzlar, sosyal tesisler gibi bölümlerin planlanması çok daha kolay yapılmaktadır. Hatta sanallaştırılmış gerçeklik uygulaması ile birleştirilerek proje sanki bitmiş gibi görüntülenebilmektedir.  Bu sayede İzmir Belediyeleri yap boz mantığına girmeden doğru planlama ve daha az bütçe ile hedefine ulaşmaktadır.

Belediyelerin bir diğer faaliyet alanı da aslına baktığımızda turistik tesisler yapıp işletmek ya da kiraya vermektir. Ancak günümüzde pek uygulanmadığını İzmir Otel Hava Çekimi yazısında okuyabilirsiniz.

Hava Çekim Ekibi

 

    Leave Your Comment Here